41. Challenge Wratislavia

  1. ročník Challenge Wratsilavia je za námi. tím bychom mohli začít i skončit. 🙂

Na turnaj v kordu vyjela z Teplic výprava 12 závodníků do třech kategorií mládeže.

Za žáky soutěžili – David Pohořálek, Jiří Juráň, Jakub Hampl, Jan Kotala, Adam Souček a Artur Clark.

Ze skupiny se probojovali David a Jirka. Musí se nechat, že Honza měl ve skupině spíše juniory, alespoň postavou. Davidovi chybělo aspoň jedno V na lepší postup. O „64“ šel na Bělorusa, který skončil 6. Jirka šermoval vyrovnaný zápas jen si nevšiml, že mu přestal fungovat kord a to delší dobu. Za stavu 10:13 a po výměně kordu se to snažil dohnat, ale byl z toho stav 13:15. Jsou to těžce získané zkušenosti, které snad pomohou v dalších turnajích.

Za mladší žáky šermoval Dan Vach, Jakub Gaisler, Ondřej Šimůnský a Jakub Kukaň. Nejdál ze všech teplických závodníků se probojoval Jakub Gaisler, který se dostal do „64“ na 55. místo. O „32“ nastoupil ze 63. místa a samozřejmě na dvojku. Na Ondru byl velký kord těžký, Kuba se taky nedostal dál a Dan – – – Danovi spíše stačil pocit z olomouckého zlata.

Naši MNI David Souček a Jan Gaisler se bojů zhostili velmi dobře, na to že šermují od září. David bojoval hezky, ale o „64“ prohrál. Honza na tom byl podobně. I když měl skvěle zašermovanou skupinu bylo z toho parádní 65. místo a tím i body.

Naše výsledky na velké oslavy nebyly. Ve výpravě jsme měli výbornou a přátelskou atmosféru. Nyní se vrhneme do dalších tréninků a budeme se těšit na 42. ročník. Do Wroclavi jezdí čím dál více závodníků. letos bylo v jeden den v hale 600 šermujících a k tomu připočítáme doprovod. Prostě velký a úžasný turnaj.

Skvělou práci odvedl Honza Filip, který byl nasazený za oddíl , jako rozhodčí. Zažil křest ohněm a uspěl. Honza nastupuje  cestu trenéra a díky tomu, že je zkušený šermíř bude i výborný rozhodčí.

  • Přijďte si zašermovat – teambuildingová akce
  • Rubriky
  • Archivy
  • PODPORUJÍ NÁS: