EP v Bratislavě, SPJ v Udine, U 23 v Berlíně

Tam všude šermovali tepličtí šermíři a šermířky.
Velmi úspěšný byl Honza Kotala na Světovém poháru juniorů v itaském Udine. Honza měl úžasný výsledek ve skupině. kde měl 5 V a 1 P a to ho zařadilo po skupinách na 12. místo. Nutno dodat, že na turnaji bylo téměř 300 závodníků z celého světa.
Honza získal volný los, ale bohužel také dlouhou pauzu, než opět šermoval. Maďarský soupeř byl rozšermovaný a Honza podlehl 11:15. Jeho soupeř byl silný, došel až do „16“.
Na Honzu čekalo další zklamání, že získané body nestačily na postup na 4. místo v žebříčku ČP. Navíc systém žebříčku je asi matematicky v pořádku, ale ve chvíli, kdy Udine neodepisuje Udine a navíc v seznamu turnajů po skončení jsou Udine dvě nějak postrádá sportovní logiku. Jsem na turnaji v Udine a měl by následně zmizet loňský turnaj Udine – Udinem odepisuji Udine. Tak nevím, asi by se na to autoři žebříčku mohli podívat.
Honza je smolař – kadetské MS v Egyptě propásl tím, že závodníci z jiných oddílů poslali pozdě info o neúčasti.
No musíme trénovat a šermovat a vybojovat si to. Držíme palce Honzovi v Basileji a body z Basileje budou odepisovat turnaj z Udine 🙂.
Gábina Aigermanová se zúčastnila turnaje U 23 v Bratislavě a i ona měla skvělou skupinu, ale postup do 64 se nepovedl. Gábina i tak zůstává na 4. místě v žebříčku seniorek. Jako obvykle nemáme z turnaje žádné foto.
Do Bratislavy jely dvě skupiny . V pátek šermovali kluci Vojta Gaisler a Vašek Krogner. Od Vojty jsme čekali dobrý výsledek, ale jeho hlava byla proti a tak se nepovedla skupina a tím, ani postup. Vašek měl 3 V ve skupině, což je pěkné, ale v boji o 128 nestačil na plzeňského Coufala. Výpravu vedl Honza Filip a Dan Pham pískal. Klukům díky za podporu.
V neděli šermovala Veronika Landgrafová, která si skupinou 4 / 2 vybojovala slušné nasazení, ale vše teprve eliminací začíná. Bohužel zápas odevzdala soupeřce a tak jsme byli brzy doma.
Výsledky:  70. J. Kotala,  79. G. Aigermanová,
               142. V. Landgrafová, 198. V. Krogner, 283. V. Gaisler,Karel Biebl

  • Přijďte si zašermovat – teambuildingová akce
  • Rubriky
  • Archivy
  • PODPORUJÍ NÁS: