Vojtěch Gaisler potvrdil v Laupheimu 9. příčku v žebříčku a zajistil si Světový pohár v Basileji!

Do Laupheimu jsme vyrazili z Teplic v silné sestavě: čtyři závodníci a dva trenéři. Z dvacítky českých závodníků, kteří v Laupheimu startovali, byli čtyři z Teplic – Jan Kotala, Vojtěch Gaisler, Ondřej Šimůnský a Petr Sedlák. Pro většinu kluků to byla zahraniční premiéra s takto silným obsazením, ale zhostili se jí skvěle.

Honza Kotala jel bojovat a trénovat, přičemž juniorům se případné body započítávaly do žebříčku Českého Poháru.

Trenér Honza Filip si Vojtu Gaislera bedlivě hlídal. I když je to s ním někdy „o nervy“, skvěle to zvládá.

Bodovali Vojta a Ondra. Vojta si tímto výsledkem potvrdil 9. příčku v žebříčku a pojede se podívat na Světový Pohár do Basileje, a to již 3. ledna. Ondra šermoval velmi dobře a bodoval zcela zaslouženě. Petr (jeho „story s maskou“ už necháme bulváru) šermoval výborně. Zahraniční start pro něj byla cenná zkušenost, která ho jistě nakopne k dalšímu trénování. Honza Kotala si vedl skvěle a zakončil to zápasem o postup mezi 64 nejlepších, kde to bylo opravdu jen o fousek. V této fázi turnaje je už ale konkurence nesmírně náročná.

Užili jsme si také adventní atmosféru malebného Laupheimu a přemýšleli, jak je možné, že v městečku s 20 tisíci obyvateli dokázali postavit úžasné sportovní haly – rovnou tři vedle sebe, s venkovním atletickým oválem. Zdá se, že to dělají opravdu jinak a možná to nestojí miliardy, jako u nás musí stát každý projekt. Ale dost polemizování.

Jdeme trénovat!

Výsledky

    1. místo: J. Kotala

    1. místo: V. Gaisler

    1. místo: O. Šimůnský

    1. místo: P. Sedlák

 

  • Teambuilding
  • Rubriky
  • Archivy
  • PODPORUJÍ NÁS: